Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica OSTALE MATEMATIČKE OBLASTI GEOMETRIJA

Visina i tezisna duz trougla

[inlmath]\triangle ABC\sim\triangle A'B'C'[/inlmath]

Visina i tezisna duz trougla

Postod Bogeltz » Sreda, 07. April 2021, 14:47

Dobar dan svima,

danas sam pokusavao da uradim jedan zadatak sa pripreme za pismeni, mucim se, ne mogu da ga uradim, uvek zapnem kod jednog dela, pa bih molio da mi neko odgovori na moje pitanje. Zadatak glasi:

Neka su [inlmath]CC_1[/inlmath] i [inlmath]CC_2[/inlmath] redom visina i tezisna duz trougla [inlmath]\triangle ABC[/inlmath]. Ako je trougao [inlmath]\triangle AC_2C[/inlmath] jednakostranican i [inlmath]C_1C_2=2\text{ cm}[/inlmath], tada je povrsina trougla [inlmath]\triangle ABC[/inlmath] jednaka:

Hvala unapred!
Poslednji put menjao miletrans dana Sreda, 07. April 2021, 19:51, izmenjena samo jedanput
Razlog: Dodavanje LaTex-a - Tačka 13. Pravilnika!
Bogeltz  OFFLINE
 
Postovi: 1
Zahvalio se: 0 puta
Pohvaljen: 0 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+
  • +1

Re: Visina i tezisna duz trougla

Postod miletrans » Sreda, 07. April 2021, 19:54

Pozdrav i dobro nam došao!

Kao što vidiš, dodao sam LaTex u tvoj post, u skladu sa Pravilnikom. Zamolio bih te da nam napišeš šta si to pokušao i koji deo kod koga zapneš da bismo ti dali smernice za dalji rad ili eventualno uočili grešku. I ovo je predviđeno Pravilnikom, konkretno tačkom 6.
Globalni moderator
 
Postovi: 601
Zahvalio se: 54 puta
Pohvaljen: 692 puta


Povratak na GEOMETRIJA

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju

cron

Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Petak, 29. Mart 2024, 05:45 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs