Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica MATEMATIČKA ANALIZA OSTALE OBLASTI ANALIZE

Relacija ekvivalencije

Sve što spada u matematićku analizu a ne spada u prethodno nabrojane rubrike

Relacija ekvivalencije

Postod Griezzmiha » Subota, 10. Oktobar 2020, 16:28

Dobar dan, jos jednom, gospodo!
Pitanje koje cu postaviti u ovom postu odnosi se na relaciju ekvivalencije (ocigledno)...

Naime relacija ekvivalencije moze biti u slucaju da zadovolji neka izvesna svojstva. To su: refleksivnost, simetricnost i tranzitivnost... Ja cu sada proslediti sliku vezanu za ta tri svojstva.. Ja ih umem graficki predstaviti pojedinacno i njihova imena odlicno reprezentuju ono sto se desava medju clanovima u tom skupu, samo je problem sto ja ne vidim na koji nacin oni zajedno grade takozvanu ekvivalenciju i sta ekvivalencija predstavlja... Ne mogu ni najbolje konstruisati recenicu, zato sto ni sam ne razumem dovoljno materiju da bih definisao ono sto me buni... Ako primetite nesto iz ovog trabunjanja, sto ce vam iole pomoci da shvatite kako ja rezonujem sve ovo, naglasite jer sam dosta pogubljen...

Ako ste u mogucnosti da objasnjenja "zaglupite", molim vas ne oklevajte :) .

I samo bih jos pitao sta je asimetricnost...To nisam bas siguran

Za matemaniju.png
Kao sto i napisah, skicirana svojstva ekvivalencije, gde ne vidim sta ova tri svojstva imaju zajednicko...
Za matemaniju.png (6.39 KiB) Pogledano 1003 puta
Poslednji put menjao Daniel dana Subota, 10. Oktobar 2020, 21:37, izmenjena samo jedanput
Razlog: Smanjivanje slike – tačka 14. Pravilnika
Korisnikov avatar
 
Postovi: 112
Zahvalio se: 48 puta
Pohvaljen: 2 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+

Povratak na OSTALE OBLASTI ANALIZE

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 14:17 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs