Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica RAZNO PRIJEMNI ISPITI IZ MATEMATIKE

Prijemni na FTN-u

Informacije o prijemnim ispitima, testovi sa ranijih prijemnih itd.

Prijemni na FTN-u

Postod Uros Mrdja » Nedelja, 01. Maj 2016, 20:50

Pozdrav svima! Planiram da upisem FTN, prijemni mi je za dva meseca, spremam se od oktobra, za sad mi je muku predstavljalo samo planimetrija i stereometrija. Kako da savladam to gradivo? Hvala unapred. :)
 
Postovi: 2
Zahvalio se: 0 puta
Pohvaljen: 0 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+

Re: Prijemni na FTN-u

Postod Daniel » Ponedeljak, 02. Maj 2016, 11:34

Pozdrav! Šta vidiš kao najveći problem kod zadataka iz geometrije? Da li je to crtanje skica, da li je to pamćenje formula, ili pamćenje osobina različitih geometrijskih oblika, ili se ne snalaziš šta na nacrtanoj slici treba da uočiš itd. itd.?

Zasad s ovako uopštenim pitanjem i s malo podataka, ni ja ne mogu da ti dam drugačiji odgovor osim onog uopštenog koji i sâm znaš – a to je da samo vežbaš i uradiš što više zadataka, kako bi ti s vremenom sve to prešlo u rutinu.

Imaš i na ovom forumu, u rubrici „Geometrija“, već dosta urađenih zadataka, a ako bi i postavio neki konkretan zadatak koji te muči, pa da vidimo šta je to što te muči, onda bi bilo i lakše dati neki pametniji odgovor na tvoje pitanje. :)
I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it. – Mark Twain
Korisnikov avatar
Daniel  OFFLINE
Administrator
 
Postovi: 9300
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 5151 puta
Pohvaljen: 4951 puta


Povratak na PRIJEMNI ISPITI IZ MATEMATIKE

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 20:07 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs