Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica RAZNO PRIJEMNI ISPITI IZ MATEMATIKE

Priprema za prijemni

Informacije o prijemnim ispitima, testovi sa ranijih prijemnih itd.

Priprema za prijemni

Postod Acim » Subota, 28. Novembar 2020, 11:16

Pozdrav ljudi,
Zanima me na koji je način najidealnije da se spremim za prijemni iz matematike? Konkretno, završim jednu oblast i savladam je perfektno, ali kada pređem na druge oblasti, oblast koju sam savladao mi posle par sedmica ispari iz glave (naravno ne sve, ali opet moram da obnavljam iznova i iznova), pa me zanima kako to izbeći? Da li bi trebalo mesec ipo dana pred prijemni samo prelistati oblasti, ili moram da se podsećam svakodnevno raznih caka i formula?
Acim  OFFLINE
 
Postovi: 370
Zahvalio se: 221 puta
Pohvaljen: 55 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+
  • +1

Re: Priprema za prijemni

Postod miletrans » Nedelja, 29. Novembar 2020, 07:46

Matematičkim jezikom rečeno, mislim da odgovor na ovo pitanje nije jednoznačan, odnosno da postoji beskonačno mnogo (tačnih) odgovora na tvoje pitanje.

Priprema za bilo koji ispit (ne samo prijemni i ne samo iz matematike) je prilično individualna stvar. Neko će jednu oblast da završi brzo i bez ikakvih problema, a neko drugi će imati velikih problema sa istim tim zadacima. To je potpuno prirodno i potpuno normalno, različiti ljudi imaju različite pristupe problemima i različita interesovanja. Neki moj opšti savet je da napraviš sebi dobru osnovu, bez ulaženja u "cake" za sve oblasti. Dakle, naučiš neki bazni nivo za svaku oblast ponaosob. Onda kreneš da radiš prijemne ispite sa ranijih godina (pogledaj, ima dosta toga na Matemaniji), pa polako popunjavaš eventualne rupe. Mislim da je svrsishodnije tako nego da radiš svaku oblast u detalje. Kao što si i sam napomenuo, deo toga se zaboravi, i to je normalan proces učenja i zaboravljanja. Ne treba smetnuti sa uma da ćeš na prijemnom ispitu imati pitanja iz različitih oblasti matematike. Dakle, nećeš imati [inlmath]20[/inlmath] pitanja iz algebre ili iz trigonometrije. Mislim da ćeš ovim predloženim pristupom lakše postići tu neophodnu "polivalentnost" koja je potrebna za prijemni.

Iako je to predviđeno i pravilnikom, kod odgovora na ovakva pitanja, uvek volim da naglasim da je ovo isključivo moje mišljenje. Kada bih sada spremao prijemni iz matematike ja bih tako radio. Naravno, ovo nije jedini mogući ili ispravan način. Nekom drugom bi neki drugi sistem rada dao bolje rezultate. Zato kažem, sve je to individualno.

A za matematičke probleme, tu je Matemanija.
Globalni moderator
 
Postovi: 601
Zahvalio se: 54 puta
Pohvaljen: 692 puta

Re: Priprema za prijemni

Postod Acim » Nedelja, 29. Novembar 2020, 10:00

Važi, hvala na savetu.
Acim  OFFLINE
 
Postovi: 370
Zahvalio se: 221 puta
Pohvaljen: 55 puta


Povratak na PRIJEMNI ISPITI IZ MATEMATIKE

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 22 gostiju

cron

Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 16:28 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs