Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica RAZNO PSEUDOMATEMATIKA

srđanova matematika

Radovi za koje se tvrdi da su matematički, ali nemaju rigorozan dokaz.
(Ne ulazite ako imate slab želudac! :) )

srđanova matematika

Postod ms.srki » Petak, 17. April 2015, 15:08

Prestaviću vam matematiku sastavljenu od samo dva osnove ( prirodna i realna osnova ) .

Sadašnja matematika ( SM. )

PRIRODNA OSNOVA
-prirodna duž je osnovni aksiom , njen početak ili kraj je tačka , prirodna duž je definisana dužinom i sa dve tačke
NOTACIJA - prirodna duž ( malim slovima ) , tačka ( velikim slovima ili brojevima ( kada su navedeno tačke postavene metrički ( kao na brojevnoj pravi )))
m.png
m.png (5.01 KiB) Pogledano 2635 puta

-prirodna praznina je negacija prirodne duži , prirodna praznina je definisana prazninom i sa dve tačke
NOTACIJA - prirodna praznina ( malim podvućenim slovima )
mm.png
mm.png (4.08 KiB) Pogledano 2635 puta

-osnovno pravilo spajanja - prirodne duži i prirodne praznine se spajaju samo tačkama
-osnovni skup - sve mogućnosti definisane teoremom
(SM.) - ne poznaje prirodnu duž , tačka nije definisana , ne poznaje prirodnu prazninu , nije definisan skup
Korisnikov avatar
ms.srki  OFFLINE
 
Postovi: 186
Zahvalio se: 21 puta
Pohvaljen: 6 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+
  • +1

Re: srđanova matematika

Postod desideri » Petak, 17. April 2015, 15:37

Ja se zaista trudim da ispratim ovo. I molim te da me shvatiš ozbiljno. U redu ovo za duž, ali mi kaži molim te da li po ovim pravilima:
1) Element pripada skupu ili ne pripada skupu i gotovo
2) Element pripada skupu delimično što bi značilo da malo pripada i malo ne pripada.
Po mom mišljenju, ovo je ipak važnije razjasniti.
Korisnikov avatar
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 1542
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 1097 puta
Pohvaljen: 864 puta

Re: srđanova matematika

Postod ms.srki » Petak, 17. April 2015, 17:36

Ja nisam naveo ni element ni skup , već sam naveo " osnovni skup " u koji se nalaze sve mogućnosti date teoremom ( definisao sam pojam osnovni skup ), a prirodna duž i prirodna praznina su osnove prirodne matematike , sve ostalo nastaje iz njih i osnovnog pravila i predhodnih dokaza , kao što u fizici postoji teorija ona je tačna ako se eksperimentalno dokaže , sad ti možeš da postaviš neku teoremu iz osnove koje sam dao pa izvršimo eksperiment ako je moguć ( ne krši predhodna pravila ) onda je to matematički pojam
Korisnikov avatar
ms.srki  OFFLINE
 
Postovi: 186
Zahvalio se: 21 puta
Pohvaljen: 6 puta

  • +2

Re: srđanova matematika

Postod ubavic » Petak, 17. April 2015, 18:01

Srki, o kom aksiomatskom skupu govoriš kada kažeš "sadašnja matematika"?
ubavic  OFFLINE
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 623
Zahvalio se: 385 puta
Pohvaljen: 641 puta

Re: srđanova matematika

Postod ms.srki » Petak, 17. April 2015, 20:09

O aksiomima koji si naučio u školi , ima ih mnogo , ja vam prestavio prirodnu osnovu nisam rekao aksiomi (prirodna duž , prirodna praznina ) i definicije ( tačka , osnovno pravilo , osnovni skup )
Korisnikov avatar
ms.srki  OFFLINE
 
Postovi: 186
Zahvalio se: 21 puta
Pohvaljen: 6 puta

  • +1

Re: srđanova matematika

Postod ubavic » Petak, 17. April 2015, 21:33

Navedi barem jedan.
I, šta je to osnova?
ubavic  OFFLINE
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 623
Zahvalio se: 385 puta
Pohvaljen: 641 puta

Re: srđanova matematika

Postod ms.srki » Subota, 18. April 2015, 08:54

Aksiomi - tačka , prava , funkcija , sabiranje , oduzimanje ,...

Pročitaj sa početka - piše " PRIRODNA OSNOVA" ,

TEORTEMA - Prirodne duži ( prirodne praznine ) se spajaju u smeru tačaka AB ( 0,1)

DOKAZ- duž ( praznina ) [inlmath]b ( \underline{b})[/inlmath] definisana AC ( 0,2)
m1.png
m1.png (1 KiB) Pogledano 2576 puta


duž ( praznina ) [inlmath]c ( \underline{c})[/inlmath] definisana AD ( 0,3)
m2.png
m2.png (1.16 KiB) Pogledano 2576 puta


...
beskonačna jednosmerna duž ( beskonačna jednosmerna praznina ) [inlmath]\infty[/inlmath] ( [inlmath]\underline{\infty}[/inlmath]) definisana [inlmath]A\infty[/inlmath]([inlmath]0,\infty[/inlmath])
m3.png
m3.png (1.47 KiB) Pogledano 2576 puta

(SM.) - duž postoji ( ne iz prirodne osnove ) , praznina ne postoji , jednosmerna beskonačna duž ( polu-prava ( ne iz prirodne osnove )) , jednosmerna beskonačna praznina ne postoji
Korisnikov avatar
ms.srki  OFFLINE
 
Postovi: 186
Zahvalio se: 21 puta
Pohvaljen: 6 puta

Re: srđanova matematika

Postod desideri » Subota, 18. April 2015, 13:46

Evo ovako, ja sam baš gledao ovo:
ms.srki je napisao:-prirodna praznina je negacija prirodne duži , prirodna praznina je definisana prazninom i sa dve tačke

Meni onda nije jasno šta je unija prirodne duži i prirodne praznine, da li je to prirodna duž (što mi deluje logično) i šta je presek prirodne duži i prirodne praznine, da li je to prirodna praznina?
Opet da ponovim, kako ispratiti novu geometriju bez definicije skupa? A samim tim imaćemo i presek i uniju.
A skup se u klasičnoj matematici ne definiše.
I šta ćemo sad?
Korisnikov avatar
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 1542
Lokacija: Beograd
Zahvalio se: 1097 puta
Pohvaljen: 864 puta

Re: srđanova matematika

Postod ms.srki » Subota, 18. April 2015, 15:03

desideri je napisao:Meni onda nije jasno šta je unija prirodne duži i prirodne praznine, da li je to prirodna duž (što mi deluje logično) i šta je presek prirodne duži i prirodne praznine, da li je to prirodna praznina?

[inlmath]a\cup \underline{a}=\{a\underline{a}\}[/inlmath]
[inlmath]a\cap\underline{a}=[/inlmath]tačke A i B ( tačke 0 i 1 )
pa te molim da postavljaš pitanja o stvari koje sam dao , jer moja matematika je povezana , novi pojmovi se dokazuju iz predhodnih pojmova , nema preskakanja ( pomoću aksioma )

desideri je napisao:kako ispratiti novu geometriju bez definicije skupa?

nova matematika ( nije nova geometrija ) za mene sva matematika odnosi dva ( više ) geometriskih objekta u drugom geometriskom objektu ( ravan , prostor , jednosmerna beskonačna duž (ali ih drugačije zovemo - integral , nizovi brojeva , algebra ,...)) , ja sam dao definiciji osnovnog skupa , u skup se kopiraju elementi iz osnovnog skupa , osnovni skup uvek ima elemente ( bez obzira kolika elementa kopiramo u skup ) , ...
Korisnikov avatar
ms.srki  OFFLINE
 
Postovi: 186
Zahvalio se: 21 puta
Pohvaljen: 6 puta

Re: srđanova matematika

Postod ms.srki » Nedelja, 19. April 2015, 09:36

TEOREMA - postoji odnos između tačke 0 i svih tačaka na jednosmernu beskonačnu duž ( jednosmernu beskonačnu prazninu ) uključujuću i tačku 0

DOKAZ- odnos tačke 0 i tačke 0 je broj 0
c1.png
c1.png (278 Bajta) Pogledano 2550 puta


-odnos tačke 0 i tačke 1 je broj [inlmath]1(\underline{1})[/inlmath]
c2.png
c2.png (479 Bajta) Pogledano 2550 puta


--odnos tačke 0 i tačke 2 je broj [inlmath]2(\underline{2})[/inlmath]
c3.png
c3.png (653 Bajta) Pogledano 2550 puta


...

osnovni skup prirodnih brojeva [inlmath]N^o=\{0 , 1 , 2 ,3 ,4 ,5 ,...\}[/inlmath]
osnovni skup prirodnih praznina brojeva [inlmath]N_p^o=\{0 , \underline{1} ,\underline{2} ,\underline{3} ,\underline{4} ,\underline{5} ,...\}[/inlmath]

(SM.) - prirodni brojevi su dati kao aksiom , ne postoji prirodni praznina brojeva ( postoji ovaj oblik ,ali se ne zovu brojevi [inlmath](\{0,0\}\cup\{a,a\} a\in N)[/inlmath]
Korisnikov avatar
ms.srki  OFFLINE
 
Postovi: 186
Zahvalio se: 21 puta
Pohvaljen: 6 puta

Sledeća

Povratak na PSEUDOMATEMATIKA

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 19:54 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs