Korisnički Kontrolni Panel
Pogledajte svoj profil
Pogledajte svoje postove
ČPP
Prijavite se

Matematički forum na kojem možete da diskutujete o raznim matematičkim oblastima, pomognete drugima oko rešavanja zadataka, a i da dobijete pomoć kada vam zatreba


















Index stranica RAZNO MATEMATIČKA LITERATURA

Literatura

Literatura

Postod Odd one out » Ponedeljak, 28. Decembar 2015, 15:31

Treba mi neka literatura (u pdf formatu pozeljno),u kojoj mogu naci parcijalne diferencijalne jednacine,fafove jednacine,lagranz sarpijeve jednacine,laplasove transformacije.Treba mi i zbirka zadataka ako ima.Ja ne mogu da nadjem na netu nista o fafovim sem neke ozbiljnije radove.Ako zna neko kako se te dve zovu na engleskom posto oni obicno imaju drugaciji naziv.

Nama predmetni nastavik(mata 3 na ftn,mas) samo diktria teorju (knjiga ne postoji) zadatke proradimo par primera ali je to stvarno nedovoljno da se razume.
Hvala unapred
 
Postovi: 59
Zahvalio se: 35 puta
Pohvaljen: 1 puta

Sharuj ovu temu na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on MySpace MySpace Share on Google+ Google+
  • +2

Re: Literatura

Postod ubavic » Utorak, 29. Decembar 2015, 11:26

Pošalji mi tvoj e-mail preko privatne poruke, pa ću ti poslati literaturu.
Naravno sve je legalno :)
ubavic  OFFLINE
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 623
Zahvalio se: 385 puta
Pohvaljen: 641 puta

Re: Literatura

Postod Onomatopeja » Sreda, 30. Decembar 2015, 22:31

To sto tebe zanima nije „fafova“ jednacina, nego Pfafova jednacina (ako trazis na stranoj literaturi, onda Pfaffin differential equation). Takodje, koliko sam ja upoznat, postoji fina zbirka zadataka od prof. Dragana Djorica, sa FON-a, koja pokriva to sto te zanima.

A i posle kratkog searcha mi iskoci npr. http://elibrary.matf.bg.ac.rs/bitstream ... sequence=1 (da, ovo je u potpunosti legalno), te ne bi trebalo da imas problem da nadjes i neku drugu literaturu na netu.

Ako nista, tu je uvek knjiga („Diferencijalne jednacine“), odnosno dve zbirke („Diferencijalne jednacine I“, odnosno II) od prof. Julke Knezevic-Miljanovic (dobro, i koautora, ali se obicno samo njeno ime spominje, kao i sto se obicno spominje Kadelburg, a ne Kadelburg i Adnadjevic), koje se koriste na MATF-u u Beogradu.
 
Postovi: 613
Zahvalio se: 15 puta
Pohvaljen: 588 puta

Re: Literatura

Postod Odd one out » Petak, 01. Januar 2016, 18:31

E hvala ,naisao sam ja na nju pre samo mi je promaklo da je tu ima.JOs samo da nadjem zbirku neku :D
 
Postovi: 59
Zahvalio se: 35 puta
Pohvaljen: 1 puta

Re: Literatura

Postod saramilicevic » Nedelja, 30. Jun 2019, 18:43

Da li biste mogli da mi napišete koja je najbolja literatura za FON, Gradjevinu, Saobraćajni i MATF ? Da li ima negde iste literature?
 
Postovi: 3
Zahvalio se: 0 puta
Pohvaljen: 0 puta

Re: Literatura

Postod Jovan111 » Ponedeljak, 01. Jul 2019, 19:02

Pozdrav! Ne znam da li misliš na literaturu za studiranje tih fakulteta ili pripremu prijemnog ispita na tim fakultetima. Svakako, na primer, na ISIT smeru na fonu na ovom linku se nalazi popis predmeta na tom smeru, a i preporučena literatura :)

Slično se na matf-u može naći sve o preporučenoj literaturi (od koje je većina dostupna u elektronskom izdanju) klikom na naziv željenog predmeta na stranici matf-a za odgovarajući smer. Slično važi i za ostale fakultete, a pošto nisi navela ni na koje smerove misliš, onda ne mogu ništa približnije da ti kažem.
Korisnikov avatar
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 136
Zahvalio se: 45 puta
Pohvaljen: 161 puta

Re: Literatura

Postod saramilicevic » Sreda, 03. Jul 2019, 19:23

Mislila sam na pripremu za prijemni, vec danima trazim po raznim sajtovima, kao i na sajtovima samih fakulteta, ali nigde ne mogu da pronadjem? Zelela bih da probam na razlicitim fakultetima, ne znam mozda je jos rano da razmisljam o tome, zavrsila sam 3. godinu gimnazije prirodno-matematickog smera, ali me interesuje sta je otprilike potrebno da posle ne bi bilo kasno. Šta mislite kada je najbolje da počnem sa spremanjem prijemnog? Imam 5 iz matematike, ali naš profesor radi po principu tako što nam da zadatke koji ce biti na testu samo izmeni brojeve, ali svakako uvek sam imala 5 iz matematike i dobro mi ide, inače ne bih upisala prirodno-matematički smer, ali se plasim zbog toga da nemam dovoljno znanja iz srednje?
 
Postovi: 3
Zahvalio se: 0 puta
Pohvaljen: 0 puta

Re: Literatura

Postod Jovan111 » Sreda, 03. Jul 2019, 21:13

Ako si već uverena u svoje znanje, možeš da probaš da uradiš zadatke sa ovog prijemnog (ovogodišnji prijemni na MATF-u - gradivo prva tri razreda gimnazije obuhvata sve osim poslednja dva zadatka, tako da njih nemoj raditi). Ja sam taj prijemni radio na licu mesta i imao sam [inlmath]100[/inlmath] poena, ali je svemu prethodila temeljna priprema.

P.S. Ako ne uspeš da ih uradiš, nemoj očajavati - ljudi se spremaju godinu dana i dođu, pa ne urade dobro, tako da ti to samo može pokazati da treba da radiš na svom znanju, ali ništa nije nestižljivo i nesavladivo, a ponajmanje matematika, ako imaš volje da naučiš i (ono najteže) nekoga/nešto da te usmeri kako da naučiš.



Najbolje bi bilo da sa pripremama počneš već tokom avgusta ili početkom septembra. Većina mojih prijatelja je počela početkom septembra privatne pripreme, ali se kasnije ispostavilo da su pojedine oblasti završavali u maju i junu, a ja sam, naspram njih, sve završio još u aprilu - maju, čini mi se. Tako da što pre kreni sa pripremama!

I na kraju, ali ne i najmanje bitno, ovaj forum ti je uvek na raspolaganju sa velikim brojem urađenih zadataka sa prijemnih ispita (link). Takođe, posavetovao bih te da radiš i rokove sa ETF-a, pošto ako njih znaš da uradiš, onda ćeš sigurno znati i većinu rokova sa drugih fakulteta (iako se za ETF spremaju i neke dodatne oblasti, u odnosu na ostale fakultete, ali ako te nešto više o tome bude zanimalo, javi). Takođe, moram primetiti i da, ako se spremiš za FON i/ili MATF, male su šanse da ćeš loše uraditi prijemni na građevinskom ili saobraćajnom fakultetu, ali ti razmisli o tome ;)



Još bih odgovorio i na tvoje prvobitno pitanje oko literature - nisam ni sam naišao na literaturu na sajtovima tih fakulteta; čak štaviše na matf-u kažu da ceo nastavni plan gimnazije PM smera može doći u obzir (što nije baš tako, jer se uglavnom slične oblasti pojavljuju na prijemnom). Ipak, mogu ti reći da prelaženje zbirke [inlmath]4+[/inlmath] kao i metodičke zbirke jeste nešto što se podrazumeva za pripreme za FON i MATF ovih godina, kao i prelaženje rokova (obavezno).
Korisnikov avatar
Zaslužni forumaš
 
Postovi: 136
Zahvalio se: 45 puta
Pohvaljen: 161 puta

Re: Literatura

Postod miletrans » Četvrtak, 04. Jul 2019, 06:50

Potpisujem komentar koji je ostavio kolega Jovan111 od reči do reči.

Dodao bih još da su mnoge stvari u pripremi bilo kog ispita iz bilo kog predmeta (pa tako i prijemnog iz matematike) veoma individualne. Dosta zavisi od toga na kom ti je nivou predznanje, imaš li "rupa" u gradivu i koliko brzo usvajaš nove stvari. Potpuno je normalno da različitim ljudima različite stvari različito "leže". Na primer, kada sam spremao ispit iz Matematike 1 (bilo je to poodavno), lekcije iz analitičke geometrije sam čitao kao romane Agate Kristi (za opuštanje pred spavanje), dok sam sa redovima imao Tantalove muke. I sad ja mogu da idem unaokolo i da pričam kako analitičku geometriju može "svaka budala da nauči za dva dana, a za redove moraš mesec dana da se razbijaš od učenja". Sa druge strane, neki moji drugovi ni dan danas ne mogu da zamisle kako izgledaju dve mimoilazne prave. Sve je dosta individualno.

Druga stvar o kojoj je potrebno voditi računa je da vrhunac znanja i želje za radom dostigneš negde u prvoj polovini juna. Zamisli šta će se desiti ako se potpuno spremiš za prijemni u aprilu? U naredna dva meseca ćeš dosta toga zaboraviti (što je normalno), a samo rizikuješ da dođeš u situaciju da "pukneš" i kažeš "ma dosta mi je više matematike, baš me briga za prijemni". Ne zaboravi da te paralelno sa pripremom prijemnog čeka i cela četvrta godina gimnazije sa gomilom kontrolnih, domaćih, propitivanja...

Ali, sama činjenica da već sada razmišljaš o prijemnom ukazuje na to da ozbiljno i odgovorno pristupaš celoj stvari. Kao što je Jovan111 rekao, kreni jedno po jedno oblast po oblast, pa gde zaškripi, tu je Matemanija da pomogne.
Globalni moderator
 
Postovi: 601
Zahvalio se: 54 puta
Pohvaljen: 692 puta

Re: Literatura

Postod saramilicevic » Četvrtak, 04. Jul 2019, 13:35

Hvala vam puno, zaista! Nije mi jasno sta su to 4+ zbirke i ti rokovi ?
 
Postovi: 3
Zahvalio se: 0 puta
Pohvaljen: 0 puta

Sledeća

Povratak na MATEMATIČKA LITERATURA

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Index stranicaTimObriši sve kolačiće boarda
Danas je Četvrtak, 28. Mart 2024, 14:26 • Sva vremena su u UTC + 1 sat
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod – www.CyberCom.rs